субота, 26. јануар 2013.

0022 - Грамота Державного комітету


ГРАМОТА  ДЕРЖАВНОГО  КОМІТЕТУ  УКРАЇНИ
«Вісник Коломийки» ч. 24 – листопад 2005 року – Петро Ляхович

З рук заступниці голови Державного Комітету України у справах національностей і міграції два члени нагароджені грамотами за вагомий особистий внесок у консолідації світового українства.      Усі нагороджені українські активісти і представниця Державного Комітету у справах націоналностей і діаспори зробили спільну знимку після святочності вручення грамот.


     Між нагородженими активістами є два члена Товариства «Коломийка», Микола та Петро Ляховичі. Микола нагороджений як культурний діяч і хореограф  а Петро як культурний діяч.
Микола Ляхович
      Спробуємо зробити ретроспективу всіх Миколених активностей на полі розвитку і збереженні української культури у Сремській Митровиці і ширше.
     Микола є членом від самого заснування, перше був танцюристом, старався притягнути чим більше своїх товаришів на репетиції фольклору, у той час був учасником кілька семінарів- літніх шкіл україністики.
     Від 1988 року виконує обов’язок мистецького керівника і хореографа фольклорного ансамблю «Коломийка». У часах від 1991 по 2003 роки, коли «Коломийка» не була активною, намагався більше разів порушити активність ансамблю. Це вдалося 1997-98 років, але, на жаль, не довше від два роки. За той час виступали на општинських і регіональних оглядах фольклору, на річних концертах, на концертах у Кулі і Новому Саді тощо... Остаточно це вдалося зробити 2003 року. Від того часу по сьогодні ансамбль зміцнився, омасовився і часто успішно виступає з великим числом танцюристів, поділених на два ансамбла, дитячий і молодіжний. Від 2003 року, під керівництвом Миколи, ансамбль чергово виступає на општинських і регіональних оглядах, на два фестивалі української культури «Калина», на урочистому концерті відзначення 25-ої річнеці «Коломийки», на два «Срем-Фолк-Феста», на більше менше важних виступів у Новому Саді, Білгороді, Ґроцкій і на двох Балах тощо. В тому часі відновив або поставив більше хореографій, постарався, щоб зробити аж два комплети костюмів для танцюристів і завжди намагається згуртувати молодих музикантів і так оформити якісний оркестр.
     Ані одна маніфестація українців у Сремській Митровиці не переходили без участі Миколи, як «Шевченкові вечора», Різдвяні концеррти і представління, приготуванні представління і подарунків на святого Миколая.


     Іще одна Миколина активність, котра причинилася, чому він є нагороджений грамотою Державного Комітету України у справах національностей та міграції, є піклування Літними школами україністики для наших дітей і молоді. До сьогодні він брав участь на чотири Літні школи, у Бачкому Петровці був вихователем та хореографом, на одній Літній школі у Сремській Митровицібув вихователем а на наступній заступником діректора, у Сомборі був також хореографом. Для Літніх шкіл, на котрих він брав активну участь, оргінізував призберування кандидатів, щоб чим наших дітейвідвідало Літні школи.
     Думаю, що люди не погрішили, коли пропонували Миколу для цієї нагороди, і що Микола всіляко її заслужив. Якщо я забув щось від Миколиних заслуг пом’янути то, прошу, пригадайте мені...

Нема коментара:

Постави коментар