петак, 22. мај 2015.

Празник у Сремській Митровиці 2015

     21 травня 2015 р у грекокатолицькій церкві Вознесення Господнього у Сремській Митровиці було дуже святочно і гарно. Того дня, на велике свято Вознесення Господнього віхначено храмове свято тої парафії. На святочне Богослужіння прийшло багато парафія, гостей з інших місцевостей, монахинь, священників і найзначніший гість, Його Просвященство екзарх кир Юрій Джуджар.


     Проповід виголосив владика кир Юрій а почав з привітами всіх присутніх, гостей, представників місцевої влади, культурних діячів, сестер і священників. Окремо привітав домашніх парафіян і пароха о. Владіслава Варґу з ювілейним роком, відзначенням 110 років від початку будови церкви Вознесення Господнього. Продовжив про значіння самого свята аьо значної події у житті Ісуса Христа на землі, закінченні Його місії у відкупленні людського роду від гріхів і створюванні молжевості кожній віруючій людині увійти у Царство Небесне. Владика і далі говорив про присутність Христа між людьми але у інакшій неведимій формі, у наших церквах, у нашому щоденному житті....


     Під кінець проповіді владика подякував парафіянам і парохові за те, дбають і зберігають церкву і підтримує акцію відновлення церкви у цьому ювілейному році а парохові дякував за те, що гуртує людей до церкви.


     Під кінець святочного Богослужіння о Варґа подякував Його Преосвященству владиці Джуджару що звелічав празник своєю присутністю і на всім пітримці у святкуванні ювілейного року і віднові самого храму а дякував і присутнім священникам: о. Михайлу Режаку з Шіду, о Йосафату Лищишину з Лондону, з Англії, о. Владислав Рац з Куцури, о. Петру Дудкі з Інджії, о. Едварду Шпановичу, римокатолицькому пароху Едварду Шпановичу,  представникам Сербської православної церкви, представникам міського уряду, журналістам «Руського слова» і «Рідного слова» і всім вірним, які прибули з інших середовищ....


     Після того всі вийшли на процесію навколо церкви, коли у третьому обході читано Евангелія на кожному куті церкви, коли владика Свяченою вожою кропив храм і людей.


    Після короткого затирмування на подвірї церкви всі зайшли до парафіяльного залу, де перед владикою і іншим гостям представлено культурну програму.


 У програмі брали участь діти, які приходили на парафію на тз. Радіоніци і приготовили одну пісню на сербській мові.


 Найперше Данієла Магеровські продеклямувала фірш перед владикою. Страценскі Марта заграла одну пісеньку на скрипці,


 Катарина Бережні скала один вірш на русинській мові, хор русинів заспівав дві пісні під дерегуванням Данієли Горняк, Весна Арбанас (Димитришин) прочитала доповідь про переселення русинів і українців до Сремської Митровиці,


 Група співаків джерельних пісень «Коломийка» заспівала пісню «Коло млина, коло броду»


 а Мішана група співаків «Коломийка» заспівала пісню «Калино, калино».

     Після програми домашній парох запровадив своїх гостей до себе на обід а парафіяни поспішили додому дочікувати і своїх гостей.  

Нема коментара:

Постави коментар