субота, 31. мај 2014.

Греко-католики Сремської Митровиці святкували храмовий празник

     29 травня 2014 р., греко-катлицька церква Вознесення Господнього у Сремській Митровиці.
     Гарний, сонячний, травневий день у Сремській Митровиці спричинився, щоб все якось здавалося святочно і весело, а коло церкви все метушилося з приходом великого числа парафіян і мирян з інших осередків.  Прийшло і велике число священиків з наших парафій з Сербії і Хорватії. Головним гостем був Апостолський екзарх владика кир Георгіє Джуджар.
    Архирийську Службу Божу служив владика а сослужували гостюючі священики. Домашній парох о. Владіслав Варґа більше надглядав, щоб все проходило в порядку. Люди старалися гарно співати а це не було їм тяшко бо вірні у церкві Вознесення Господнього вже звикли до того а цього разу мали і поміч з інших місцевостей.


    Проповідь виголосив владика кир Георгіє, привітавши всіх з празником-храмовим святом. Він похвалив домашнього пароха за успішну праці на парафії а далі говорив про значення священиків, які продовжують працю Христових апостолів а особливо про священичий дар Божий розрішувати людей від гріхів і на той спосіб примерювати їх з Богом і давати їм можливість заслужити життя вічне. Ісус Христос своїм вознесенням показав нам, що і ми так само везнесимося на небо, де на нас чекає життя вічне або вічна кара а все через наші заслуги. Життя людей на землі є у порівнянні з вічним життям дуже коротке і тому треба його прожити у злагоді з Бого і Його законами.


     Під кінець Служби Божої домашній парох о. Владіслав подякував всім за те, що прийшли разом відсвяткувати храмове свято а в першу чергу владиці кир Георгію Джуджару і священикам: о. декану сремського Михайлу Режаку з Шіду, о. декана славонськог Николу Ступяка з Славонського Броду, протоєрея ставрофора о. Романа Мізя з Нового Саду, маґ. о. Николу Джуджара з Італії, о. Віталія Лотоцького з Кули, о. Петра Дудку з Інджії, маґ. о. Дарка Раца з Бачінців, о. Еделінського з Беркасова, 


пана Зорана Міщевича, заступника годлова Міської ради Сремської Митровитці, пана Деяна Уметича, голову Сільської ради Латярку.
     Отець Варґа повідомив присутніх, що наступного року наша церква буде відзначати 110 років від побудови.


     Тоді всі присутні рушили у процесію навколо церкви. Дзвони дзвонили а обходячи третій раз церкву читали Евагелії і владика благословив церкву і вірних свяченою водою. Перед дверми Евангелія прочитав владика кир Джуджар і тоді заспівали Многоліття всім присутнім, священикам і владиці. Так закінчилася офіційна частина святкування. На подвірї люди ще затрималися поспілкувати між собою та з гостями з інших осередків. Хто до кого пішли по домах на обід а священики і владика обідали у церковному залі.   

Нема коментара:

Постави коментар