субота, 26. септембар 2015.

Відбулося засідання Відділу інформування

     22 вересня 2915 р у Новому Саді відбулося друге засідання Відділу інформування Національної ради української національної меншини. На засіданні були присутні голова Відділу Петро Ляхович, члени Наташа Петрович і Оксана Стецюк, секретар НРУНМ Далібор Пєкні. Це засідання було задумане як свого роду нарада, на якій були запрошені всі працівники на полі інформування українською мовою але нажаль міг прийти тільки Василь Дацишин, журналист Радіо Нового Саду і віповідальний редактор рубрики україномовних передач.
     Члени Відділу на початку засідання перейшли свої стандартні точки: розглядання денного порядку, засвоєння протоколу з першого засідання, звіт про діяльність Відділу в першому півріччі 2015 року. Петро Ляхович пояснив чому одне засідання перескочене а саме тому, що Національна рада вирішила що потрібно економити кошти і прийняла річний план діяльності з три засідання Відділу інформування у цьому році. Друге, у березні мав бути організований курс за блоги і електроні сторінки а курсантами мали бути по два члена з кожного нашого товариства. Курс не відбувся бо не зголосилося жодне товариство. Прийнято рішення Відділу що треба все таке спробувати організувати такий курс до кінця року.
     Наступна точка цього засідання була нарада з такими темами: Познайомлення з поточним станом і проблематикою у інформуванні українською мовою; Наші бачення Нового закону інформування на локалному рівні і закону електроних медій; Як пристосуватися новим умовам на полі інформування на локалному рівні; Звіт з конференції Координації національних меншин Сербії.


     На нараді говорив Василь Дацишин про потребу, щоб люди висловлювали свої думки про наші медії і давали нові ідеї які рубрики могли б бути введені  у передачі або до газети. Далі говорив про закон і про можливість проектного фінансування і можливість більше разів брати участь у конкурсах з тим самим проектом з тою умовою, що не можна шукати більше від 80 відсотків від вартості проекту. Більшіст конкурсів на всіх рівнях часто повторюються через ребаланси буджетів і нам треба користатися тією можливістю додатково профінансуватися. Загально про медії і що нам робити, додав, що у Вербасі нема більше радіо станції, навіть її не давали на продаж через заборгованість. Хоч крайній термін вже продовжений але нема що продавати бо вже не робить. У Вербасі має почати виходити наступнього тижня перший номер газети, якої у заснованні брав участь і сам Василь а підтримає і Національна рада. Тексти будуть йти на сербській, українській, русинській і угорській мовах. Василь далі говорив про стан у Рідіо Новий Сад, про технічні справи. У Радії Новий Сад а так само і у телебаченні відбулися організаційні зміни так що тепер у українці мають свою редакцію, хоч вона так і не називається, на жаль. Так само і румуни і словаки і русини мають так звану «рубрику на тій і тій мові». Срби і мадяри мають редакцію а у ній рубрики культури, спорту, інформативний деск і тп. У цьому смислі українці зробили крок уперед і стали на рівні румунів, словаків, русинів і хорватів. Тепер маємо рівень відповідального редактора а так само і в телебаченні. Що дісталося 2006 року щодо термінів тепер нема нідії щоби щось більше дісталося. Дуже значне що дісталося цих 15 хвилин щодня інформативної передачі. Щоб це дісталося у добрій мірі сприяв Васль Дацишин і це вважається епохальним досягненням мати щоденні передачі. Василь ще раз вернувся на думку що було б файно якби люди росповіли про нові рубрики у передачах, які теми, які форми, чи відбулося на нинішний день, про укріїнські події і коротку форми. Запроповано є щоб була «Незавісна продукція», ми маємо право а є обовязок Явного сервіса, щоби мав 10 відсотків скупної програми. Василь запропонував щоб це була дитяча передача, Це вже поставлено у план на наступний рік. Василь висловив своє почуття що люди не слухають радіо і ніхто не критикував. Петро Ляхович запропонував щоб і радіо передачі могли слухатися і пізніше або щоб це було як і з телевізійними передачами і інші члени згодилися з тим. Василь сказав що можливо але покласти на «youtube» бо на веб сторінці за це нема місця.
      У дальшій розмові всі разом включилися до дискусії про новий закон інформування і що очікує нас а і всіх інших меншин, коли після пять років після продажі медія новий власник не буде більше мав обовязок тримати передачі на мовах національних меншин, або в загалі може загасити фірму тобто медій.
     Наташа Петрович, директор НІУ Рідне Слово висловила страх про дальше фінансування установи після ребалансу буджету бо вже прийло повідомлення про потребу економити кошти, трошити тільке на необхідні потреби. Далі говорила про потребу ще за двома працівниками на повний робочий час і одного на половину робочого часу але відповіді служби для людських ресурсів негативні. Якщо і позволять приймити когось знову залежить скільки дадуть грошей.
    На кінці Петро Ляхович виложив про що йшлося на останній конференції Координації Національних меншин і які зміни будуть шукатися від держави на полях освіти, інформування, культури і вживання мови і письма національних меншин.

     Очікування і сподівання існують, що наше інформування буде і далі хоч на такому рівні як було і до тепер.  

Нема коментара:

Постави коментар