уторак, 07. јул 2015.

Відновлення церкви у Сремській Митровиці триває

     5 липня 2015 р. Нашій грекокатолицькій церкві Вознесення Господнього у Сремській Митровиці цей рік є ювілейний бо точно сто десять років тому почала будова церкви і була закінчена наступного 1906 року. І саме цього року приступилося до великої акції відновлення цілої верхньої частини церкви тобто заміна поперечних балок (горогви), деревяну конструкцію, яка тримає стилю церкви а потім і конструкцію цілого даху а так само і заміна всіх черепець.
     Відколи існує церква завжди існувала потреба зберігати і відновлювати її . Перших 50 років у тій парафії були тільки Русини або можна сказати Лемки а наступних 70 років до тої парафії прилучилися і Українці, які доселювали з Босні. Через всі ці роки про церкву дбали спільно і Русини і Українці так що вона постійно була відновлювана залежно від потреби.
    Теперішній парох о. Владислав Варґа вже від початку року почав говорити що конче потрібно відновити стелю і дах церкви і на той спосіб відзначити цей значний ювілей, сто десять років від будови.


Перед деяким часом о. Владіслав поділив всім парафіянам листа з запрошенням на  акцію призберування потрібних коштів для здійснення цьої важливої роботи.


    В міжчасі отець надрукував з поміччю спонсорів хорогву на якій назначено про віднову церкви і яка буде весіти в церкві все доки триватими акція.

     Сьогодні підчас Богослужіння о. Варґа знову говорив про віднову церкви: "Як ви вже бачили що на церкві робиться, відновлення йде по плані. Робітники почали робити в менулий понеділок, зробили одну частину роботи, заміняли головні крокви, які тримають цілу стелю. Вже було дуже небеспечно в церкві бо могла завалитися ціла стеля. Боялися, що можуть бути пошкоджені фрески на стелі але на щастя цього не сталося. В міжчасі зявилися нові витрати бо мусілося заплатити Установі збереження спадкових обєктів за консервацію фресків на стелі. Дякуємо архітекті Адріяні , яка вийшла нам на зустріч і зробила проект віновлення церкви. До тепер відгукнулися біля 70 наших родин і дали свій внесок на відновлення а у дотеперішніх акціях завжди було біля сто родин так що ще очікуємо щоб і вони дали свій внесок. Ціла ця робота могла б коштувати білля 20 тисяч євро, так що іще просимо тих хто може помогти. Раніше відновлювання даху зробив ще о. Стефан Пітка 1975 року, коли замінено 350 черепець а також і 1999 року замінена така сама кількість черепець. (по словах Славка Причепи замінено більше число черепець але здається, що було недобре печені і швидко почали теребитися) Тепер міняємо всі черепеці а це блисько 10 тисяч, а крім того треба поміняти крокви і прибити на них дошки і фолію аж тоді покласти нові черепеці, так щоб раз назавжди унекнути промакання церковного даху. Майстрі продовжують роботу і сподіємося що цього місяця буде все закінчено, а ми будемо молитися щоб і погода була гарна щоб і це сприяло чим скорішому закінченні такої великої праці."


Майстри скидають старий і кладуть новий дах.
Один бік вже накритий новими черепицями.

Нема коментара:

Постави коментар