недеља, 10. јануар 2016.

Різдво у Сремській Митровиці

     7 січня 2016 р у грекокатолицькій церкві Вознесення Господнього у Сремській Митровиці, Різдво відсяткували дуже урочисто і гарно. На передодні Різдва всі по своїх домівках приготовляли страви для Святого вечора. У нашого народу існує звичай щоб того вечора до вечірі було дванадцять пісних страв. На першому мусці куття а потім вареники з картоплею, з капустою, з сливками, борщ, голубці, смажина риба, греби... У дикого ще заносили до хати перед вечерою дідуха.
     На вечірному Богослужінні не було багато вірних через погану погоду але все таки було святочно. Перший раз того року прозвучали коляди у церкві, яких наші люди багато знають і люблять співати.


     Після Служби Божої, коли вже настало Різдво, співаки зайшли до парафільного дому заколядувати пароху о. Владиславу і його господині. Вони гарно прийняли співаків ще й частували їх напитками, колачами і цукерками.

     На саме Різдво Служба Божа почалася троха пізніше, тому щоб вірні могли від відпочити від нічного колядування. Знову прозвучало багато колядок. На кінці Служби Божої діти, учні української і русинської мов у початковій школі і діти, яки пригодять на віронауку до парафії, приготовили різдвяну програму. 


Вони стали коло прикрашеної яленки і вертепу і співали різдвяних пісень і деклямували віршів на три мови. 


Після того відбулося мировання парафіян а діти, до якого найперши приступили учасники програми а потім і інші. Учасники програми ще отримали пакуночки. 

Нема коментара:

Постави коментар