уторак, 19. јануар 2016.

Богоявлення у Сремській Митровиці 2016 р.

 19 січня 2016 року у греко-католицькій церкві Вознесення Господнього у Сремській Митровиці. Богоявлення або Водохреща, як у нас ще називають це велике свято, святкували і парафіяни у Сремській Митровиці. Хоч був робочий день а багато парафіян мусіли піти на свою роботу, у церкві було гарне число вірних, бо всі вони бажали взяти свяченої води, яку домашній парох о. Владислав Варґа на кінці Служби Божої святочно посвятив.


 При посвяченні читаються довгі молитвиі у тій нагоді у воду замочуються запалені свічки, хрест і священик дує у воду. 


Священик потім набирає води у посудину і з гілкою посвячує церкву і вірних. Від цього свята священик вирушає у обхід домівок парафіян і посвячує їх.


 Вірні наливають Свячену воду у посудини і зберігають у своїх домах аж до наступного року і вважають її оберігом для дому, всіх членів сім‘ї і тварин у подвір‘ї.   На річці Сава домашня православна церква організовує плавання за богоявленьський хрест. На березі ріки зійшлося багато мешканців для яких цей звичай дуже цікавий, хоч більшість з них вважають це національним празником а ні релігійним, а тих, які плавали було також гарне число. 


Вже кілька останніх років поряд із чоловіками плавають і жінки. Між тими, що плавали, вже кілька останніх років плаває і наш парафіянин Славко Павлюк. Сьогодні навіть його явно прочитали як найстаршого учасника.

Нема коментара:

Постави коментар