субота, 17. јануар 2015.

Засідання Ради інформування Національної ради української національної меншини

16 січня 2015 року у Новому Саді. Східно з Статутом і діяльністю НРУНМ прийшов час, коли з початку року потрібно прийнати плани активності і фінансування  у поточному році. З того приводу перші мають засідати Ради інформування, освіти та культури, потім Виконавча рада і на кінець Національна рада, яка засвоює загальні плани праці і фінансій.


     Перша засідала Рада інформування у присутності всіх членів ради: Петро Ляхович – голова і члени: Наташа Петрович, Оксана Стецюк, Ольга Скопляк та Андрій Паньков. У технічних справах помагав секретар НР Далібор Пєкні.
     Рада інформування у новому склеканні взялася серйозно до праці, яка відповідальна і обсяжна, а найбільше через прийняття нових законів про інформування на локальному рівні та закон про електронні медії. У бажанні зберегти вже всі осягнуті і використані можливості у інформуванні на українській мові, писані видання, передачі по Телебаченні і Радіо РТВ а також і на місцевих радіо у Кулі, Вербасі і Інджії а по можливості порушити нові у Сремській Митровиці, Білгороді і Регіону Срем.
     Працюючи по Денному порядку обговорено стратегію розвитку інформування українською мовою і що потрібно робити протягом поточного року, щоб осягнути вже згадані мети. Крім традиційних засобів інформування поставлено вагу і на нові можливості на полі інформування а саме по інтернеті через веб сторінки, блоги та соц-мережі. Всі згодилися, що інформації найскоріше розширюється саме на той спосіб.
     Пропоновано конкретні заходи а по перше організувати курс для наших молодих у відкриванні і упорядковуванні веб сторінок і блогів, щоб на той спосіб знайшлися у кожному осередко по двоє молодих, які мають нахил до писання. На той спосіб інформації с усіх місцевостей були б скоро поміняні з іншими осередками а з тих блогів могли б отримувати інформації і наші видавничі установи і радіо і ТБ передачі.
     Інший також дуже потрібний захід, організування наради членів Ради з нашими журналістами і редакторами, які працюють на вже існуючих передачах і можливо з одним журналістом з Спілки незалежних журналістів Воєводини. Мета цієї наради сясувати всі досвіди, які повязані з новими умовами фінансування передач українською мовою на локальних медіях і як показалося пристосовування до нових законів, окремо тому, що всі локальні медії мусять бути привітазовані до 1-го липня.
     Було мови й про упорядковування веб сторінки Національної ради і прийнято, що ця сторінка має бути репрезантитивною і виносити більш офіційні дані про працю НР а так само щоб подавала звязок до всіх веб сторінок наших інших установ і товариств, в котрих було б більш інформацій про активності тих установ і товариств.

      У подальшій праці прийнято план активності і фінансовання  за 2015-ий рік. 

Нема коментара:

Постави коментар