недеља, 10. април 2016.

Продовження відновлення греко-католицької церкви Вознесіння Господнього у Сремській Митровиці

10 квітня 2016 року. Як настав час відзначення 110 років від побудови греко-католицької церкви Вознесіння Господнього у Сремській Митровиці, так і приступилося до відновлення самого будинку церкви. В минулому році зроблена велика частина відновлення а саме зремонтований цілий дах і замінені крокви які тримають цілу стелю.
     Зараз коли вже минула зима, троха віддихнулося і призбиралося ще потрібних коштів, приступилося до подальших робіт на відновленні церкви. Цими днями прийшли фахівці і поскидали два великі і два малі вікна, на яких зроблені вітражі. У тому підприємстві спеціяльною технікою відновлять ці вітражі і за це буде потрібно місяць часу. Але що сказав про це парох о. Варґа на сьогоднішному Богослужінні:
     «Як бачимо є якісь зміни у церкві, троха зимно, троха дує, боїмося щоб щось не вдарило, так що майстрі які скидали вітражі вже в саму вечір, як вже дощ падав не закінчили завні закрити, так що нам залишилося закінчити за «недай Боже», бо це буде так стояти до половини травня. Вітражі робляться спеціяльною технікою, мусять скидати кожну частинку, класти свинцю і знову складати. Це дуже велика робота. Це підприємство вже раніше, 2006 року мало це зробити але тоді не було грошей бо будувалася домівка у той час і було це дуже дорого. Будуть відновлені ці два великі і ті два менші, котрі, на жаль, порозбивані, бо були поскидані зберігаючі (захисні) сітки, не були вкладені знову і тому зараз мусимо заплатити за це що тоді не зробили. Вітражі коштують ці великі по тисячу двісті євро а ці маленькі довгі вісімсот вісімдесять євро. Багато танше від інших пропозицій. Вони вже робили по наших греко-католицьких парафіях у Керестурі, Дюрдєві і у Міклошевцях, так що наш владика каже що вони вже доказані і мають багаторічну традицію. Коли згадуємо, декотрі і питали мене чи існує можливість щоб це хтось профінансував, був донором, і нормально коли б був донором так було б на вітражі написане його ім‘я, таяк у Міклошивцях бачив, було б написане, 2016 року відновив той і той, або родина або спільно дві родини, таяк ті дві німецькі сім‘ї, що профінансували ось той вітраж. Якщо хтось бажає, це можливо зробити але треба скоро бо за тридцять робочих днів буде закінчино, нам потрібно це знати. Якщо бажає хтось з інших країн, в Канаді і так подібно. Мушу вам сказати що ми отримали поміч від міста, мілйон динарів, це велика поміч, на яку ми вже кілька років чекаємо, щоб щось дали за цю церкву, якій 110 років, ось плакат стоїть щоб дехто запитався що робиться. Минулого року зробили найбільшу частину, це новий дах, але залишилася стиля, яка відпадає, існє ще багато малювання стін і стилі, також загорода і ще парохія. Хтось мені сказав що у центрі нема більш запущеної фасади яка є на нашому парафільному домі. Але добре, рушили від церкви і тепер робляться вітражі.»

     У продовженні о. Владислав сказав що суботою мають приходити діти до парафії на навчання, на якюсь віронауку, спілкування, майстеркласи, щоб приготовилися до Великодня. 

Нема коментара:

Постави коментар